Büyükada’da Yoga& Meditasyon

IMG_1324.JPG

Yoga ve Meditasyon ile Pazar Keyfi için Büyükada’ya Gidiyoruz ! 

Yaz bitip, sonbahar yaklaşırken, adanın en keyifli zamanında, 8 Ekim Pazar günü gerçekleşecek “Günübirlik Yoga ve Meditasyon Kampı”nda, Devrim Öztürk eğitmenliğinde matlarımızın başında buluşuyoruz.

İstanbul’un en güzel ve en sakin köşelerinden Büyükada’da, tarihi Splendid Palas’da, yoga, meditasyon ve sonrasında keyifli bir kahvaltı yapmak için kısa bir yolculuğa çıkıyor ve şehrin hızı ile aramıza mesafe koyarak Büyükada’ya gidiyoruz.

splendid10786.jpg

splendid10676.jpg

Günübirlik Yoga ve Meditasyon kampımızdaki yoga pratiğimizin hareket noktası, bedenimiz ve zihnimiz ile Sonbahara bir “merhaba” demek.

Yeryüzündeki tüm kültürlerde bahar dönemleri geçişi, dönüşümü temsil eder; ihtiyacımız olmayan şeylerden arınmayı, yeni mevsimin getireceği yeni durumlara hazırlığı gerektirir. Bu yüzden her baharda temizlikler yapılır, eskiler atılır ve sonraki mevsime hazırlıklar başlar.

Mevsim geçişleri ile birlikte dış dünyamızda; havaların serinlemesi, günlerin kısalması, soframıza gelen yiyeceklerin değişmesi,… vb. gibi türlü şekillerde kendini gösteren dönüşüm, -her zaman farkında olmasak da- bedenimiz ve zihnimizde de sürer. Doğa ile birlikte, onun bir parçası olan beden de yeni mevsime hazırlığa başlar.

Günübirlik Yoga ve Meditasyon Kampı’ndaki yoga pratiği, bu geçiş döneminde bedenimizi ve zihnimizi önce arındırmaya, sonra yeni mevsime hazırlamaya yönelik tasarlandı.  

Saat 9.45’de başlayacak ve 11.35’de tamamlanacak yoga uygulması 3 ana bölümden oluşuyor;


9.45 – 11.15

1. Pranayama (Nefes)
 :
Ayurveda’ya göre mevsim geçişleri detoks için en uygun zamanlar. Biz de temizliğe arındırıcı nefes uygulamaları ile başlayacağız.

2. Vinyasa, Asana Pratiği ve Yoga Nidra (Fiziksel Uygulama)
 :
  • Yoga Akış Serileri (Vinyasa) Yaz sonrası yeniden köklenmemize destek verecek akışlar ile uygulama başlayacak.
  • Yoga Duruşları (Asana) Bedenimizin mevsimsel geçişte arınmasına ve sonbaharda önem kazanan akciğer/kalınbağırsak organlarına destek olacak duruşlar ile asana uygulaması tamamlanıyor olacak.
  • Yoga Uykusu (Yoga Nidra) Bedenin topraklanmasına ve zihnin dingin hale gelmesine yardımcı olacak yoga nidra ile fiziksel uygulamayı tamamlayacağız.

11.15 – 11.35

   3. Meditasyon: Ve beden ile zihin artık meditasyon için hazır. Yaklaşık 20 dakika sürecek bir meditasyon oturumu ile, kendimizle başbaşa oturarak sabit bedenin içinde akan zihnin    getirdiklerine balacağız ve böylece zihinsel uygulmayı da tamamlıyor olacağız.

Katılım Ücreti: 140 TL

Kayıt için son gün: 2 Ekim Pazartesi 

**Katılımcıların yanlarında kendi matlarını getirmeleri gerekmektedir.

Katılım Koşulları: 
– Yoga uygulaması her seviyeden katılımcaya uygundur.
– Kamp Ücreti: 140 TL. Ücrete Yoga ve Meditasyon uygulaması ve açık büfe brunch dahildir. 

– Bostancı-Büyükada gidiş-dönüş ulaşım ve brunch harici otelde yapılacak ekstra harcamalar katılımcıya aittir.
– Katılım 15 kişi ile sınırlıdır. Kamp ücretinin iletilmesini takiben kesin kayıt alınmaktadır. 25 Eylül sonrası iptallerde ücret iadesi yapılmamaktadır.
– Dileyen katılımcıların eşleri ve çocukları sadece brunch ücretini ödeyerek, yoga uygulaması sonrasında kahvaltıya katılabilirler.
– Detaylı Bilgi ve Kayıt için 0554 404 34 34 ‘den veya barakayoga@gmail.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.
– 
Bu etkinlik hamile ve 15 yaş altındaki çocuklar için uygun değildir.


Önemli Hatırlatma:

Günübirlik Yoga ve Meditasyon Kampı 8 Ekim Pazar sabahı, saat 8.40’da Bostancı Adalar Motor İskelesi’nde buluşma ile başlıyacak ve 08.50 Büyükada motoru ile direkt Büyükada’ya hareket edilecektir.

Adaya vardıktan sonra, 10 dakikalık kısa bir yürüyüşün ardından Splendid Palas’a ulaşarak, saat 09.45’de yoga pratiğimiz başlıyor. 

Ardından 11.30’da tarihi salonda, açık büfe brunch bizleri bekliyor olacak ve kahvaltı sonrası kamp tamamlanacaktır.

Dileyen katılımcılar kahvaltı sonrası tarihi otelde kalarak dinlenebilir ya da Büyükada’da gezintiye çıkarak sonbaharda adanın keyfini çıkarabilirler.

Reklamlar
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı ve , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s