Travma Stres Bırakma Egzersizleri

IMG_4893

Travma Stres Bırakma Egzersizleri Çalışması, Seher Gülcan ile 13 Mart Cuma saat 20.00’de Bostancı Baraka Yoga’da.

Yoga Eğitmeni Seher Gülcan, Fizyoterapi ve Osteopati tecrübeleriyle beraber harmanladığı, etkili bir çalışma ile Baraka Yoga’da.

Günümüzde sürekli strese maruz kalmak, gelecek korkusu, maddi kaygılar, ikili ilişkiler, trafik, iş stresi gibi sempatik sistemi sürekli aktif tutar.Sempatik sinir sisteminin kronik etkin halde bulunması, vücudu sürekli baskı altında tutar.

Omuzların sertleşmesi, sebepsiz omurga ve kas ağrıları, sindirim bozukluğu, yineleyen baş ağrıları, çabuk sinirlenme ve üzülme, anksiyete, uyku problemleri gibi.

Yaşam kalitenizi son zamanlarda daha çok “stresin” belirlediğini fark ediyorsanız, sinir sisteminizi dengelemek, yeniden düzenlemek adına bu etkili çalışmaya katılabilirsiniz.

Bu çalışmaya katılarak, sinir sisteminizin “dinlen ve sindir” bölümünü harekete geçirerek, fiziksel ve zihinsel olarak derinden rahatlama, dinlenme, dinginlik ve dengelenme sağlayabilirsiniz.

Çalışma içeriği şöyle:

* Nefes Egzersizleri,

* Kraniyo- Sakral& Fasyal Dokunuşlar,

* Tre (Travma ve Stres bırakma egzersizleri)

Seher Gülcan bu çalışmasını şu şekilde açıklıyor: “ Nefes egzersizleri, Kraniyo Sakral& Fasyal Dokunuşlar, Tre (Travma ve Stres Bırakma Egzersizleri); bu üç sistemi kullanarak otonom cevapları tekrar fizyolojik sınırlara çekebiliriz.Bedenin kendini iyileştirme dürtüsünü yeniden tetikler sinir sistemini regüle (düzenleme) ederiz.  Farklı konseptlerden birleştirdiğim ve tek başlarına olduklarından daha etkili bir sonuç elde ettiğim bu çalışma hastalarım ve atölyelerime katılanlar üzerinde ilk seanstan itibaren etkisini göstermektedir.”

Çalışma sadece 10 kişi ile gerçekleşecektir. 

* Yerinizi ayırtmak için lütfen kaydınızı önceden gerçekleştiriniz. 

Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayınız. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s