Biz kimiz?

Processed with MOLDIV

IMG_7828

Baraka Yoga, iki Yoga Eğitmeni olan Ece Ekincioğlu Devrim Öztürk Çınaroğlu‘nun ve Baraka Yoga Eğitmenlik Eğitimi mezunu eğitmenlerin kurs, etkinlik, kamp ve eğitim duyurularını paylaştıkları bir sayfadır.

Baraka Yoga sabit bir stüdyo değildir. Ece ve Devrim’in çalışmaları, farklı şehirlerde, farklı stüdyolarda gerçekleşmektedir.

“ Baraka birçok dilde yer alan, farklı anlamları bulunan bir kelimedir. Arapça kökenli Baraka, kutsanmış, kutsal güç, bereket, şükran, Sufizmde iyi dileklerin ve merhametin akışı, ruhani kuvvet anlamlarına gelir. Türkçede ise sığınak, ufak kulübe, hafif malzemelerden yapılmış yapı gibi anlamlar içerir. “

Hepimiz bazen sığınacak bir yer ararız. Bedenimiz için, belki ruhumuz için. Beden, ruh için bir baraka aslında. Bu dünyadaki sığınak, kutsanmış, değerli bir ev… Beden, zihin, nefes için sığınacak alan yaratan binlerce yıllık bir uygulama; Yoga, bedeniniz zihniniz, nefesiniz için bir Baraka.

Kalabalıktan, gürültüden, yoğunluk ve yorgunluktan bir an uzaklaşmak, kendimizle kalabilmek adına, Baraka Yoga‘nın etkinliklerini takip edebilirsiniz.

Baraka Yoga, 2012’den bugüne pek çok yoga dersi, yoga etkinliği ve atölye çalışmaları gerçekleştirmeye devam ediyor. Başta İstanbul olmak üzere pek çok farklı lokasyonda gerçekleşen etkinliklerine, 2014 yılı itibarı ile, 200 Saatlik Temel Hatha Yoga Eğitmenlik Eğitimlerini de dahil eden Baraka Yoga,  Yoga Alliance Onaylı bir Yoga okuludur.

Sorularınız için bize barakayoga@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.
Güncel duyurularımızı Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz: Baraka Yoga Facebook Sayfası.

Bugüne kadar gerçekleşen kamp, eğitim ve workshop etkinliklerimizden bazılarına göz atmak için tıklayınız. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s