Devrim Öztürk Çınaroğlu

IMGL0256.JPG

Baraka Yoga Kurucu Ortak- Yoga Eğitmeni

Benim de hikayem aslında şehirde yaşayan ve çalışan pek çok insanın hikayesi gibi… İletişim üzerine aldığım üniversite eğitimi sonrası başlayan, yoğun reklamcılık, kurumsal şirket hayatı ve sonrasında yoga ile yeniden nefes almak…

Her zaman spora, dansa, özetle bedensel çalışmalara bir ilgim olmuştu. Lise döneminde Galatasaray Senkronize Yüzme Takımı, ardından üniversite döneminde Modern Dans çalışmalarında bulundum. Ve yoğun çalışma hayatının içinde, birbirine benzer günleri yaşarken,  içgüdüsel olarak, bedensel ve zihinsel iyiliğim için artık iş dışında bir şeyler yapmam gerektiğinin farkına varmaya başlamıştım. O noktada yogaya başlamak aldığım en doğru karar oldu.

Yogaya başladıktan kısa bir süre sonra, yarattığı fiziksel ve zihinsel değişimin en temel anlamda, aslında uzun bir süre bağ kurmadığım, bedenim ile yeniden bağ kurmamı sağlamak olduğunu gördüm. Benim açımdan en etkileyici yanı hep bu oldu yoganın; Bağ kurmak, orada hep var olan, ama orada olduğunu unuttuğun herhangi bir şey ile bağ kurmak. Beden, zihin, duygular, herhangi bir şey. Kendinle yeniden buluşmak belki de. Kendine, ait olduğun yere dönmek, eve dönmek gibi. Bence tüm dönüşümlerin başlangıç noktası da bu.

Ve böylece 2010 yılında ilk yoga eğitmenlik eğitimimi tamamladım. O eğitimden bugüne de  “iyi bir öğretmen, aynı zamanda iyi bir öğrencidir” deyişini hatırlayarak, yoga hakkında öğrenmeye ve öğrendiklerimi paylaşmaya devam ediyorum.

2010’dan bugüne, hocalarım Özlem Liz Vardan, Mey Elbi ve Nicole Ohme’dan aldığım eğitimlerin yanında; Sianna Sherman, Seane Corn, Cat Alip Douglas, Elena Brower, Clara Robert Oss, Jeff Oliver gibi değerli eğitmenlerin  atölyelerine, derslerine katılarak öğrenciliğimi sürdürüyorum.

Son 3 yıldır ise, dostluğundan ve yol arkadaşlığından büyük mutluluk duyduğum, sevgili Ece Ekincioğlu ile birlikte Baraka Yoga bünyesinde, atölye çalışmaları, yoga kampları gerçekleştiriyor; 2014’den beri de, Yoga Alliance E-RYT 200 eğitmeni olarak, yoga pratiğinde derinleşmek veya yoga eğitmeni olarak hayatına yeni bir yoldan devam etmek isteyen tüm yogaseverlere 200 saatlik Temel Hatha Yoga Eğitmenlik Eğitimleri veriyorum.

Baraka Yoga’daki çalışmalara ek olarak 2013’den bugüne Let’s Club Ataşehir ile Powerfull Caddebostan spor klüplerinde, hatha ve vinyasa yoga dersleri vermeye devam ediyorum.

Katıldığım  Yoga Eğitmenlik Eğitimleri:

2015 yılında, Yoga Alliance onaylı
Nicole Ohme ile 80 Saatlik Eğitmenlere Yönelik Başlangıç ve Orta Seviye
Vinyasa Akış Eğitimi

2011 yılında,
Mey Elbi ile 200 Saatlik Temel Vinyasa Flow Eğitmenlik Eğitimi

2011 yılında, Yoga Alliance onaylı
Mey Elbi ile  50 Saatlik Om Yoga Stilinde Vinyasa Akış ve Ellerle Yönlendirme Eğitimi

2010 yılında, Yoga Alliance onaylı
Özlem Liz Vardan ile  200 Saatlik  Temel Hatha Yoga Eğitimenlik Eğitimi

Katıldığım Atölyeler:

Haziran 2015 – Nicole Ohme ile
Kol Dengeleri / Arm Balances Workshop

Haziran 2015 – Jeff Oliver ile
Günlük Yaşamda Meditasyon

Mayıs 2015 – Elena Brower ile
Özen Gösterme Sanatı / Art of Attention Workshop

Şubat 2015- Dr. Onur Aydınoğlu ile
Meridyen Teorisine Giriş

Ocak 2015 – Cat Alip Douglas  ile
Jivamukti Yoga Workshop

Ocak 2015 – Neval Aras ile
Dengenin Anatomisi Atölyesi

Kasım 2012 – Sianna Sherman &  Seane Corn ile ile
İleri Seviye Yoga Temelleri Dersi ve Hocalara Yönelik Yoğunlaştırılmış Kurs

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s