Zlata Molla

1992’de Kiev, Ukrayna’da doğdum. 2000 yılında ailem ile beraber İstanbul’a taşındım. Yoga ile yoğun bir şehirde yoğun bir zamanda bir taraftan çalışıp bir taraftan üniversite okurken 2014 yılında tanıştım ve başta bedenime, devam ettikçe de zihnime ne kadar iyi geldiğini fark ettim. Ardından Ece Ekincioğlu’nun derslerine katılma fırsatı buldum ve tavsiyesi üzerine İstanbul Jiva Yaşam Atölyesi’nde Didem Oylumlu ile Yoga Eğitmenlik Eğitimini tamamladım.

 Yogaya tutulduğum an doğru nefes teknikleri ile asana pratiği yaparken zihnimin gündelik sorunlardan uzaklaşıp kendi içine döndüğü o an oldu. Bunun sadece bir başlangıç olduğunu, öğrenmenin sonunun olmadığını ve bunun ne muhteşem bir yolculuk olduğunu yogada derinleştikçe anladım. Bedenimizin aslında bizim için en iyisini zaten bildiğini, yoganın hayatıma denge kattığını fark etmek benim için çok değerli oldu.

 Derslerimde en çok doğru hizaya, omurga sağlığına, doğru nefes teknikleri eşliğinde öğrencilerimin ihtiyaçları doğrultusunda güçlenmesine ve rahatlamasına dikkat ediyorum. Yoga derslerimin stili arasında Hatha Yoga ve Vinyasa Yoga yer alıyor. Yoganın bilimle ve tıpla iç içe olan bir yaşam felsefesi olduğunu öğrencilerime aktarabilmek ve onların bedensel ve ruhsal olarak güçlenip dengelenmelerine yardımcı olmak benim için çok önemli. 

Aldığım Eğitimler:

2016 Ekim: Jiva Yaşam Atölyesi, Uluslararası Yoga Alliance 200 Saatlik Hatha Yoga Eğitmenlik Eğitimi

2017 Ocak: Anna Sologup, Aniko Yoga; Vinyasa Yoga Başlangıç ‘’Çerez Yogu K Meçte’’ Online Kurs

2019  Ekim: Ana Forrest & Jose Calarco ile Forrest Yoga Workshop Moskova

2019 Ekim : Yogada Uzmanlaşma Yoga Eğitmenlik Eğitimi, Devrim Öztürk & Ece Ekincioğlu eğitimine devam etmekteyim.