Hamilelere Özel- Yoga& Meditasyon& Nefes Uygulamaları Atölyesi

Processed with MOLDIV

Hamilelik Boyunca Günlük Yoga, Meditasyon ve Nefes Uygulamaları Atölyesi 

Devrim Öztürk eğitmenliğinde 3 Şubat Pazar günü 12.30 -15.00 arasında gerçekleşecek bu çalışmaya katılarak:

* Doğuma kadar, tüm hamilelik süreci boyunca evinde kendi başına, güvenle yapabileceğin yoga duruşlarını; 

* Kaygıyı, stresi azaltan, etkili ve uygulaması kolay meditasyon – nefes tekniklerini detaylı olarak öğrenebilirsin.

– Hamilelik ilk haftasından, son  haftasına kadar, bedenin ve zihnin hızlı bir değişim ve dönüşümden geçtiği benzersiz bir yolculuk !

– Bu süreci hem bedensel hem de zihinsel açıdan daha rahat, sakin ve güvenle geçirmen, evde uygulayacağın pratik ve etkili Yoga, Nefes ve Meditasyon teknikleri ile her zaman mümkün.

– Bu atölyeye katılım için, katılımcıların daha önce yoga yapmış olmalarına gerek yoktur,

Hamilelik Boyunca Günlük Yoga, Meditasyon ve Nefes Uygulamaları Atölyesi tüm hamilelere açık bir programdır.

Bu Atölyeye Neden Katılmalıyım:

Hamileliğin ilk aydan itibaren hormonal ve fizyolojik pek çok değişim başlar; kaslar ve bağ dokular yumuşar, bağırsak hareketleri yavaşlar, zihin hem hormonal, hem de fizyolojik değişimlerin etkisi ile daha değişken, zaman zaman kaygılı bir halde olabilir.

Bedensel Güçlenme ve Rahatlama için;

Bedende ve zihindeki başlayan bu doğal değişim süreci anneyi ve bebeği doğuma ve doğum sonrasına hazırlamak için önemli ve gerekli bir süreçtir.

Bu süreçte bedendeki değişime bağlı olarak, kaslarda, bağ dokularda hafif veya zaman zaman belirgin ağrılar olması doğal ve normaldir.

Ancak hamilelik ilerledikçe artan kilo ve karnın büyümesi ile değişen ağırlık merkezi, omurganın daha önceden alışık olmadığı bir biçimde durmasını gerektirir.

Hamilelikte artan Relaxin hormonu ile bağ dokular, kaslar yumuşatıp esneyerek bedeni doğuma hazırlar. Bu esneklik zaman zaman eklemlerde, pelvis bölgesinde zorlanmalara neden olabilir. Omurga ve kaslar üzerinde oldukça etkili olan bu sürece, önceden olan duruş bozuklukları veya omurga/eklem problemleri eklenince, kilo artışı ile beraber sırt ağrıları, pelvis bölgesi ağrıları eklenebilir.

Bu nedenle günlük kısa rutinler halinde kasları güçlendirmek ve rahatlatmak , başta bedenin ana ekseni omurgaya ve onun tabanı olan pelvise ve diğer eklemlere binen yükü daha rahat taşımasını sağlar. Ayrıca pelvis kaslarının dengeli bir tonda kalması doğuma önemli bir destek sağlayarak, doğum sürecinde anneye ve bebeğe destek ve kolaylık sağlayacaktır.

Zihinsel Rahatlama İçin;

Hamilelik süresince düzenli olarak yapılacak nefes ve meditasyon uygulamaları, zihinsel kaygıyı azaltarak, annenin daha rahat, daha keyifli  bir hamilelik yaşamasına imkan verir.

Özellikle günümüzde hemen her konuda olduğu gibi hamilelik hakkında da, tüm medya kanallarından yoğun bir bilgi akışı, hatta bilgi bombardımanı bulunmakta. Bu bilgi yoğunluğuna, zaman zaman yanlış bilgiler, çevreden, aileden gelen farklı yorumlar da eklenince anne adaylarındaki hamilelikle ilgili kaygı düzeyi kolaylıkla artabilmektedir.

Meditasyon ve nefes uygulamaları, herkes için olduğu gibi anne adayları için de, dışarıdaki bu “gürültüyü” biraz olsun kısarak içeriye yönelmesine yardımcı olur.

Tüm kadınlar için, hamilelik ve doğumun aslında ne kadar doğal ve kendiliğinden gelişen bir süreç olduğunu;  Kadın bedeninin, zihninin bu sürece doğal olarak hep hazır olduğunu ve gereken içsel bilgiye ve güce aslında sahip olduğunu kadının yeniden fark etmesini sağlar.

Bu nedenle hamilelik boyunca düzenli olarak yapılacak yoga duruşları, meditasyon ve nefes uygulamaları,  anneyi hem bedensel, hem de zihinsel olarak hamilelik boyunca rahat hissetirmekte ve ister normal, ister sezaryen olsun, her türlü doğum sürecine ve sonrasına olumlu katkı sağlamaktadır

 

Tarih          3 Şubat 2019, Pazar günü 

Saat:           12.30-15.00

Yer:             Baraka Yoga, Bostancı Stüdyosu

Katılım ücreti: 250 TL

 

 

Katılım Koşulları:

  • Bu atölyeye 16. hafta itibarı ile, hamileliği ile ilgili herhangi bir özel engeli/riski bulunmayan herkes katılabilir.
  • Bu atölye bir doğuma hazırlık eğitimi değildir.
  • Katılımcıların, kayıt öncesinde doktorlarını bilgilendirmeleri gereklidir.
  • Katılım 10 kişi sınırlıdır ve katılım için kesin kayıt yaptırılması gerekmektedir.
  • Kesin kayıt için  son tarih 18 Ocak Cuma günüdür.