Travma Stres Bırakma Egzersizleri Çalışması


Bir sonraki Travma Stres Bırakma Egzersizleri Çalışması, Seher Gülcan ile 13 Mart Cuma saat 20.00’de Bostancı Baraka Yoga’da gerçekleşecektir.

Yoga Eğitmeni Seher Gülcan, Fizyoterapi ve Osteopati tecrübeleriyle beraber harmanladığı, etkili bir çalışma ile Baraka Yoga’da. 

Günümüzde sürekli strese maruz kalmak, gelecek korkusu, maddi kaygılar, ikili ilişkiler, trafik, iş stresi gibi sempatik sistemi sürekli aktif tutar.Sempatik sinir sisteminin kronik etkin halde bulunması, vücudu sürekli baskı altında tutar.

Omuzların sertleşmesi, sebepsiz omurga ve kas ağrıları, sindirim bozukluğu, yineleyen baş ağrıları, çabuk sinirlenme ve üzülme, anksiyete, uyku problemleri gibi. 

Yaşam kalitenizi son zamanlarda daha çok “stresin” belirlediğini fark ediyorsanız, sinir sisteminizi dengelemek, yeniden düzenlemek adına bu etkili çalışmaya katılabilirsiniz. 

Bu çalışmaya katılarak, sinir sisteminizin “dinlen ve sindir” bölümünü harekete geçirerek, fiziksel ve zihinsel olarak derinden rahatlama, dinlenme, dinginlik ve dengelenme sağlayabilirsiniz. 

Çalışma içeriği şöyle: 

* Nefes Egzersizleri,

* Kraniyo- Sakral& Fasyal Dokunuşlar,

* Tre (Travma ve Stres bırakma egzersizleri) 

Seher Gülcan bu çalışmasını şu şekilde açıklıyor: “ Nefes egzersizleri, Kraniyo Sakral& Fasyal Dokunuşlar, Tre (Travma ve Stres Bırakma Egzersizleri); bu üç sistemi kullanarak otonom cevapları tekrar fizyolojik sınırlara çekebiliriz.Bedenin kendini iyileştirme dürtüsünü yeniden tetikler sinir sistemini regüle (düzenleme) ederiz.  Farklı konseptlerden birleştirdiğim ve tek başlarına olduklarından daha etkili bir sonuç elde ettiğim bu çalışma hastalarım ve atölyelerime katılanlar üzerinde ilk seanstan itibaren etkisini göstermektedir.”

Çalışma Tarihi: 13 Mart Cuma Saat 20.00- 21.30

Ücret: 150 TL+ KDV

Kontenjan 10 kişi ile sınırlıdır.

Nasıl kayıt olabilirim? Sorularınız varsa, onları da yazarak, 
lütfen barakayoga@gmail.com adresine isim ve iletişim bilgilerinizi yollarak, “TRE Çalışmasına” kayıt olmak istediğinizi, tercih ettiğiniz günü de yazarak belirtin. Size ödeme ve fatura bilgisi, stüdyo yol tarifi için hızlıca dönüş sağlanacaktır.

Eğitmen hakkında: SEHER GÜLCAN

1981 İzmir doğumlu Seher Gülcan, fizyoterapi ve osteopati eğitimlerini tamamlamıştır.Ruh , beden ve zihnin bütünselliğine olan inancı nedeniyle yolu yoga ile buluşmuştur.2007 yılında yoga ile tanışmış, kendi hayatı ve bedenindeki, ruhundaki değişimleri farkettikten sonra 2015 yılında eğitmen olmaya karar vermiştir.Holistik bakış açısıyla merakı 2017’de yolunu nefes çalışmalarıyla buluşturmuştur.Arayışları ve çalışmalarına devam etmekte yolun keyfini sürmektedir.

EĞİTİM BİLGİLERİ 1999-2004 HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ- Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu

2006-2008 ANADOLU ÜNİVERSİTESİ- AÖF Sağlık Kurumları İşletmeciliği

2011-2016 INSTITUT FÜR ANGEWANDIE OSTEOPATHIE- Osteopati

2019-2020 PNİ EUROPE- PNİ (Psikonöroimmunoloji) -devam ediyor.

KURSLAR

Obstetric ve Jinekolojik Fizik Tedavi Kursu- 23/25 Mart 2007 Elizabeth Noble

Mullıgan Koncept AB-Kursu- 2008 Carole J. STOLZ

Mullıgan Koncept C-Kursu-2009 Peter van DALEN

NDT/Bobath and Normal Development Course – 2009 Joan Day MOHR

Ayak Refloksoloji Kursu- 2010 Amjad MOHD, Brigitte KALTENSTADLER

Duyu Bütünlüğü Kursu 1-2 2010