Yoga Eğitmenlik Eğitimi/ Sertifika Programı İstanbul

thumbnail_IMG_1136

Temel Yoga- Yogada Derinleşme& Yoga Eğitmenlik Eğitimi

Mart 2019- Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olan bu eğitim aynı zamanda uluslararası geçerliliğe sahip Yoga Alliance sertifikalı 200 saatlik Temel Seviye Yoga Eğitmenlik Eğitimi’dir.

2010 yılından beri düzenli olarak yoga dersleri, kampları ve eğitimleri veren deneyimli yoga eğitmenleri Devrim Öztürk ve Ece Ekincioğlu tarafından 8 hafta sonu buluşması ve inziva ile gerçekleştirilecek bu eğitimde, yoga duruşlarından nefes tekniklerine, yoga felsefesinden anatomiye kadar pek çok teorik ve pratik temel yoga bilgisi yoğun bir program ile paylaşılacaktır.

 

Neden bu eğitime katılmalıyım?

•          Yoga pratiğini, meditasyon ve nefes teknikleriyle birlikte hayatının bir parçası haline getirmek,

•          Yogayı sadece fiziksel bir çalışma olarak değil; felsefesi, tarihçesi, zihinsel, ruhsal ve enerji boyutuyla birlikte öğrenip, ihtiyaç duyduğunda kendi psikolojik, fizyolojik, zihinsel sağlığını ve yaşam kaliteni dengeleyen bir yöntem olarak yogadan faydalanmak,

•          Kalabalık olmayan bir ortamda, eğitmenlerle birebir çalışarak öğrenmek, bizzat deneyimlenen, özümsenen bilgileri keyifle ve güvenle paylaşmak isteyenler bu eğitime katılabilirler. 

•          Bu çerçevede sadece kendi yoga pratiğinizi ilerletmek ve hayatınızda yoganın etkisini arttırmak ya da sadece yoga eğitmeni olmak için bu eğitime katılabilirsiniz. 

 

Doğru ve Güvenli Bir Yoga Pratiği için

Yogada Derinleşme ve Eğitmenlik Eğitimi öncelikle kendi yoga pratiğinizi oluşturmayı ve yoga felsefesi çerçevesinde, doğru ve güvenli bir şekilde uygulama alışkanlığı kazandırmayı amaçlar. Eğitim süresince asanalar, yoga felsefesi, nefes ve meditasyon teknikleri hakkında; pratik ve teorik pek çok konuda uzmanlaşacaksınız. Böylelikle pratiğinizi hem fiziksel hem de felsefi açıdan daha sağlam temeller üzerinde oluşturabileceksiniz.

Kendi Yoga Pratiğinizi Derinleştirmek için

Yoga bilgilerinizi geliştirmek adına güzel bir fırsat olan bu eğitim, aynı zamanda kendi özünüze, fiziksel ve psikolojik açıdan yakınlaşma fırsatı sunacaktır. Kendi iç dünyanıza ve fiziksel bedeninize yönelik farkındalığın gelişmesi, nefes- zihin- beden dengesini oluşturmak ve sürekli kılmayı öğrenmek, yoganın hayatınıza samimiyet, açıklık ve şifa getireceğini gözlemlemek için bu programa katılabilirsiniz.

Eğitmenlerden birebir öğrenmek için

Kalabalık olmayan bir ortamda, eğitmenler tüm katılımcılarla birebir ilgilenme, kendi yoga ve eğitmenlik bilgi ve deneyimleri samimiyetle paylaşma şansı bulacaklardır.

Öğrenmek ve Paylaşmak için

Bu eğitim sırasında aktarılan tüm bilgileri deneyimleyerek ve hazmederek hayatınıza yansıtma fırsatınız olacak. Ve dilerseniz bu bilgi ve deneyimleri eğitim sonrasında başkalarıyla güvenle paylaşabileceksiniz.

Uluslararası Geçerli Bir Meslek Sertifikası için

Eğitimi tamamlayan katılımcılar uluslararası geçerliliğe sahip Yoga Alliance sertifikasını alma hakkına sahip olacaktır. Ayrıca ileride katılmak isteyebileceğiniz, Yoga Terapi, Vinyasa Yoga, Yin Yoga, Hamile Yogası, Çocuk Yogası vb. uzmanlaşma eğitimleri ya da ileri seviye Yoga Alliance eğitimleri için de 200 saatlik bu temel eğitim sertifikasını almış olmak ön koşuldur.

Baraka Yoga, Yoga Alliance üyesi bir Yoga okuludur. 

Kimler Katılabilir?

•          Eğitime kayıt için eğitmenler ile ön görüşme şartı bulunmaktadır.

•          Bu program, kalbinde ve günlük yaşamında yogaya yer vermiş, her seviyeden katılımcıya açıktır. Eğitim katılımcıları eğitim öncesinde Baraka Yoga grup derslerine katılarak, yoga deneyimini arttırabilir. 

•          200 Saatlik Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimi, süreç olarak bizi geliştirecek, keyifli keşiflerde bulunmamızı sağlayacak ve bir o kadar da yoğun bir yolculuktur. Tüm katılımcıların, bedensel ve zihinsel anlamda yoğun geçecek bu sürecin gereklerini yerine getirecek zamanı, enerjiyi ayırmaya ve dikkati göstermeye istekli olması katılım için en önemli koşullardan biridir.

•          Herhangi bir sağlık sorununuz veya kronik rahatsızlığınız varsa doktorunuza danışmanızı öneririz.

 

Eğitime katılınca neler yapmam gerekecek?

* Tüm eğitim buluşma günlerine ve inzivaya katılmak gerekmektedir. Eğitimin öngörüşmesi için iletişime geçmeden önce, eğitim tarih ve saatlerinin size uygun olup olmadığını kontrol etmenizi, eğitim boyunca ödevleriniz, pratikleriniz için gereken zamanı ayırıp ayıramayacağınızı değerlendirmenizi önemle rica ediyoruz. 

* Baraka Yoga derslerine katılım şartı söz konusudur. Eğitimi tamamlamak adına, grup derslerine katılım şartı bulunmaktadır. Önerilen süre, kayıt olduktan sonra derslere hemen başlamak ve mümkünse eğitim sonuna kadar bu saatleri tamamlamaktır. Eğitmenlik öğrencilerine üyelik paketlerinde indirim uygulanacaktır. 

* Eğitim boyunca verilen kitapların okunması, ödevlerin yapılması, zamanında teslim edilmesi gerekmektedir.

* Eğitim sonunda pratik& teorik sınavı başarıyla tamamlamak, ders verme staj- ders gözlemleme koşullarını yerine getirmeniz gerekmektedir. 

Program Detayları

Yogada Derinleşme ve Eğitmenlik Eğitimi süresince gerçekleşecek buluşmalarda, Hatha Yoga sistemi çerçevesinde yoganın temel duruşlarını, temel nefes ve meditasyon tekniklerini, yoganın felsefesini ve yoganın rehberliğinde günlük hayatınıza nasıl ışık tutabileceğini öğrenebilirsiniz.

Eğitim Tarihleri ve Saatleri: 

Cumartesi 12.00- 18.00

Pazar saat 11.00 – 17.00

1. Buluşma: 9-10 Mart 2019

2. Buluşma: 16-17 Mart 2019 

3. Buluşma: 30-31 Mart 2019

4. Buluşma: 13-14 Nisan 2019 

5. Buluşma: 27-28  Nisan 2019

6. Buluşma: 4- 5 Mayıs 2019

7. Buluşma: 11-12 Mayıs 2019

8. Buluşma: 25-26 Mayıs 2019

İnziva: Kazdağları Endes Kamp 20-23 Haziran

 

Ücretler ve Kayıt:  

Eğitim Ücreti:  5500 TL+ KDV  (Taksitle ödeme seçenekleri için iletişime geçiniz)

Erken Kayıt Avantajı son gün 4 Şubat 2019: 4900 TL+ KDV (Kaparo ödenmesi gerekmektedir)

* İnziva konaklama ve ulaşım ücreti katılımcılara aittir, eğitim fiyatına dahil değildir. 

* Taksit seçenekleri, detaylı kayıt koşulları için barakayoga@gmail.com adresine iletişim bilgilerinize ekleyerek bize ulaşabilirsiniz. 

* Eğitim uluslararası Yoga Alliance standartlarında yapılacaktır.

* Bu nedenle kesin kayıt sonrasında en geç 31 Ocak 2019’a dek yapılacak iptallerde ücret iadesi %40 kesinti ile yapılır. Bu tarihten sonra veya eğitim başladıktan sonra yapılacak iptallerde ise ücret iadesi yapılamamaktadır. 

 

Eğitimi Tamamlamaya Hak Kazanmak İçin:

•          16 buluşmadan en az 14 buluşmaya ve inzivaya tam katılım,

•          Verilen tüm ödevleri ve okumaları zamanında tamamlamak,

•          Teorik ve pratik sınavda yeterlilik

•          Staj derslerini belirtilen tarihe kadar tamamlamak gerekmektedir.

Yoga Alliance Temel Yoga Eğitmenlik Sertifikası Hakkında:

•          Eğitim sonunda katılımcıların almaya hak kazanacağı Yoga Alliance Eğitmenlik Sertifikası, uluslararası geçerliliğe sahip bir Hatha Yoga Eğitmenliği sertifikasıdır.

 

•          Yoga Alliance sertifika başvurusunun katılımcı tarafından, şahsen ve online olarak yapılması gerekmektedir. Baraka Yoga okul olarak bu başvurulara ön onayı verecektir.

 

•          Yoga Alliance sertifikası alan katılımcılar RYT (Registered Yoga Teacher) statüsünde dünyanın herhangi bir ülkesinde başlangıç/temel ve orta  düzeyde yoga dersleri verebilir.

 

** Eğitime kesin kayıt yaptıran tüm katılımcılar bu koşulları kabul etmiş sayılır.