Kışa Özel Restoratif Yoga Çalışması

IMG_6662

18 Ocak Cuma saat 20.00-21.30
Birce Sinem Tezer ile

Kışa Özel Restoratif Yoga Çalışması
Yorgun Bedenler& Zihinler için Restoratif Yoga

Kışın en çok yaşadığımız hislerden biri şüphesiz enerji eksikliği, tükenmişlik hissi.

Dışardaki soğuk, az güneş bedenlerimizi ve zihinlerimizi doğrudan etkilemektedir. Farklı bir yoga uygulaması eşliğinde, bedende ve zihinde taşıdığınız stresi ve tükenmiş halleri serbest bırakmak, gerçek anlamda dinlenmek adına bu çalışmaya katılabilirsiniz.

Bu çalışma çok fazla hareket etmeden, yorulmadan, adeta bir masaj etkisi gösteren bir içerikten oluşmaktadır. Bu sebeple, daha önce hiç yoga yapmayanlar bile katılabilir. Her seviyeye uygun bir çalışmadır.
*Hamileler& çocuklar için uygun değildir.
*Bir tedavi sürecinden geçiyorsanız, doktorunuzun onayını alarak katılabilirsiniz.

 

Restoratif Yoga nedir? 

Restoratif Yoga derin bir gevşeme ve dinlenme yoluyla sakinlik ve huzur deneyimi yaşamak isteyen herkes için harika bir sistemdir.

Şehir hayatının içsel dünyamız üzerinde yarattığı gerginliği bırakabilme araştırmasına kapı açan oldukça meditatif, yumuşak bir aktif gevşeme halidir. Bu özelliği ile çok yumuşak bir egzersize ihtiyacı olan, zayıf, yorgun ve günlük yaşamın stresi içinde boğulmuş hisseden ya da stres, menopoz, incinme, depresyon deneyimi içinde olan ve kaybedilen yaşam kalitesini geri kazanmak isteyenlere özellikle hitap etmektedir.

Bırakma halini araştırma yolcuğu içinde mümkün olan en derin gevşemeye daveti desteklemek için pozlarda bloktan kemere, battaniyeden yastığa çeşitli yoga malzemeleri kullanılmaktadır.

Dokuları derin bir strese tabi tutmayan ve kişiyi normal konfor alanının dışına çıkarmayan çok yumuşak bir pratiktir. Her geçen zamanda daha çok açılan bedenle beraber gerginlikler azalır, toksinlerden arınma,  sinir sisteminde dengelenme başlar. Bedende yenilenme yaratma özelliği ile de uykudan ayrılır.

Çalışma 90 dakika sürecektir.

Ücret: 90 TL
Baraka Yoga üyeleri için 70 TL
*Çalışma sadece 10 kişi ile gerçekleşecektir.