Yoga Nidra& Yoga Mudra

Devrim Öztürk& Ece Ekincioğlu ile YOGA NİDRA& YOGA MUDRA

Bedende, zihinde yer alan, yük haline dönüşmüş olan, bir türlü bırakamadığınız stres- gerginlik- öfke- üzüntü- yorgunluk gibi halleri hafifletmek adına bu çalışmaya katılabilirsiniz.

Bu çalışmaya katılmak için daha önce yoga yapmış olmanız gerekmez, her seviyeye uygun bir çalışmadır. Katılımcılar çalışma sonrasında paylaşılacak doküman ile çalışmada öğrendiği bilgileri kolaylıkla gündelik hayatlarında uygulayabilirler.

Mudralar, bedende akan yaşam enerjisini yönlendirdiğimiz önemli enerji kilit noktalarıdır. Daha çok elleri kullanarak yapılan Mudralar ile, çok kısa sürede bedende ve zihinde rahatlama, dinginlik, zindelik yaratmak mümkündür. 


Birçok insan uykuya, vücudundaki ve zihnindeki gerginlikleri bırakmadan dalar. Yıllardır bedende taşınılan, bırakılmayan gerginlikler, uzun vaadede bedende bazı rahatsızlıklara yol açar. 

Yoga Nidra, yoga uykusu anlamına gelen bir çalışmadır. Uykuya dalmak gerçekleşir, ancak son derece rahatlamış, bedenin üzerinde tuttuğu yükler serbest bırakılmış bir şekilde. 

Neden Yoga Nidra? 

* Kaslardaki, zihindeki gerginliği bırakmak Yoga Nidra ile mümkündür.

* Kişisel içsel gücü destekler, yaşamın keyfini çıkarmamıza yardımcı olur.

* Tamamen dinlenebilmek için, bedenin ve zihnin ihtiyacı olan derin gevşemeyi ve tazelenmeyi Yoga Nidra ile yakalayabilirsiniz.

* Yoga Nidra, gerginlik ve stresten kaynaklanan sindirim hastalıkları, ülser, astım, yüksek tansiyon, diyabet, ve migren gibi psikolojik kaynaklı hastalıklar için de bir yardımcıdır.

* Yoga Nidra, hayat enerjisini canlandırır.

* Eski alışkanlık ve eğilimlerden kurtulmaya, yenilerine ufuk açmaya yardımcı olur.

* Uykuya geçiş süresini kısaltır, uykusuzluk yaşayanlar için birebirdir.

Çalışma içeriği: 
– Rahatlatıcı Nefes Çalışması
– Rahatlatıcı Boyun- Omuz- Sırt Yoga Çalışması
– Yoga Mudra Çalışması
– Yoga Nidra Çalışması 

22 Şubat Cuma saat 20.00- 21.30 

Çalışma sonrasında katılımcılarla doküman paylaşılacaktır.

Ücret: 100 TL

Baraka Yoga üyeleri için : 80 TL 

  • Ücrete KDV dahildir. 

Kayıt  için lütfen barakayoga@gmail.com adresine mail atınız.